Grzegorz Szczepański

Grzegorz Szczepański – psycholog, psychoterapeuta
Grzegorz Szczepański

Grzegorz Szczepański –
psycholog, psychoterapeuta

Drodzy Państwo, aktualnie nie przyjmuję nowych osób do procesu psychoterapeutycznego. Osoby oraz pary zainteresowane psychoterapią zapraszam na sesje do Małgorzaty Szczepańskiej.

 

Dzień dobry,

nazywam się Grzegorz Szczepański i jestem psychologiem i psychoterapeutą psychologii procesu.

Pracuję z małżeństwami i parami, które doświadczają kryzysu po zdradzie. To jest trudny czas dla relacji. Czasami oznacza on koniec związku, a czasami nowy początek.

Pomagam parom ułożyć sobie dalsze wspólne życie. Pomagam zrozumieć, w jaki sposób obydwie osoby przyczyniły się do tego kryzysu.  Staram się stworzyć w trakcie pracy klimat szacunku i zrozumienia, gdzie możliwa jest szczera komunikacja myśli i uczuć. 

Wierzę, że relacja, jeśli się na to zdecyduje, może przejść ten kryzys, nauczyć się czegoś nowego o sobie i przenieść się na nowy poziom wspólnego życia. Potrzebne jest wtedy wprowadzenie zmian w życiu relacyjnym.

Każdy jednak podejmuje swoją decyzję – jeśli będzie nią rozstanie – wtedy pomagam mądrze się rozstać i zacząć nowe życie osobno.

Pomagam również indywidualnie osobom, które czują, że zdrada w jakiś sposób zawładnęła ich życiem – przeżywają bardzo silne emocje i reakcje, doświadczają powracających obrazów zdrady, nie potrafią zaufać partnerowi i sobie. Cierpią z powodu poczucia małej wartości. Zdrada potrafi naruszyć wewnętrzny fundament bezpieczeństwa i zaufania. Czasem otwiera historie z przeszłości, które wydawały się być już dawno pogrzebane. Te historie potrzebują uwagi i czasem uleczenia ran z przeszłości. Ale też patrząc pozytywnie – zdrada może być okazją do zmian w swoim życiu.

Pracuję także indywidualnie z osobami, które mają lub miały romans. Pomagam odkrywać jakie znaczenie ma romans, jakie potrzeby (często wyparte lub zaniedbane)  zaspokaja. Pomagam w podjęciu decyzji relacyjnych, które z romansem i ze stałym związkiem się wiążą.

Pracuję zawodowo jako psycholog i psychoterapeuta od 2001 roku. Początkowo pracowałem w poradniach zdrowia psychicznego i pomocy społecznej. Następnie przez ponad 10 lat zdobywałem doświadczenie jako psychoterapeuta i trener w Ośrodku Psychoterapeutyczno Szkoleniowym Poza Centrum w Warszawie. Od 2013 roku prowadzę Ośrodek Psychologii Procesu Nowe Wzorce. Od 2015 roku jestem superwizorem IPP w trakcie szkolenia. Przeprowadziłem kilka tysięcy godzin sesji terapeutycznych.

W 2001 roku obroniłem tytuł magistra psychologii na UKSW w Warszawie. Będąc jeszcze na studiach psychologicznych zacząłem swoją przygodę jako psychoterapeuta psychologii procesu. Moje szkolenie w Instytucie Psychologii Procesu trwało 10 lat, w ciągu których uczestniczyłem w ponad 1650 godzinach warsztatów, superwizji i własnej pracy z klientami indywidualnymi oraz z parami. W ramach szkolenia przeszedłem również 200 godzin własnej psychoterapii.

Posiadam certyfikat psychoterapeuty Instytutu Psychologii Procesu nr 2/2009 uprawniający do prowadzenia psychoterapii metodą psychologii procesu.  Jestem członkiem dwóch towarzystw psychoterapeutycznych: PSPiTPP oraz IAPOP

Superwizuję moją pracę (czyli konsultuję ją z doświadczonym psychoterapeutą, z zachowaniem zasad poufności), aby polepszyć jakość mojej pracy.

Jestem mężem oraz ojcem dwóch synów. Lubię jeździć na nartach. Ciekawi mnie tworzenie stron internetowych (sam zrobiłem strony naszego ośrodka: NoweWzorce.pl i TerapiaPoZdradzie.pl) Lubię też śpiewać i słuchać śpiewu – mam zwłaszcza słabość do kanonów z Taize i pieśni korsykańskich :)

Jeśli jesteście zainteresowani Państwo pracą terapeutyczną ze mną, to proszę o telefon na numer 696 576 385. (W trakcie pracy nie będę mógł odebrać, ale oddzwonię w tym samym dniu. Najłatwiej się do mnie dodzwonić tuż przed pełnymi godzinami, kiedy mam  przerwę pomiędzy sesjami.)

Możecie również skorzystać z przycisku poniżej, aby sprawdzić moje wolne terminy w kalendarzu i umówić się na wizytę przez formularz internetowy.

Chcę sprawdzić wolne terminy i umówić wizytę